• 25.05.2020 Pazartesi
    • USD Alış : 6.7870, USD Satış : 6.8142
    • EUR Alış : 7.4013, EUR Satış : 7.4310
    • SAR Alış : 1.7943, SAR Satış : 1.8247İMAMOĞLU FOX'TA İSMAİL KÜÇÜKKAYA'NIN KONUĞU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox Tv'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlıyor.

İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle:

 

Haydarpaşa Garı ihalesine ilişkin konuşan İmamoğlu, "Burasını 16 milyon adı altına alınıyor. Biz burada kültürel açıdan verimli işler yapmak için alacağız. Şartnamede 20 milyon liralık dijital ekipman şartı aranıyor. İhaleye zor girilsin de ne için, neye göre tanımlanmış, hangi adres. Bakın bu basit bir şey değil. İhale konusunda kararlıyız, sonrasında hukuki mücadele konusunda kararlıyız. Yol yakınken İBB İstanbul halkı adına hukukun çerçevesinde bir kamu kurumu İstanbul halkına emanet edip bu işin sıhhatli bir şekilde yürümesine vesile olabilir. Olur bir hata yapmışlardır. Çağrı yapıyorum doğrusu budur yanlıştan dönün" 

Küçükkaya: Siz nasıl buldunuz kendinizi? 

Gayet enerjik , kolay bir mekanizma değil , 80 bin çalışanı var. Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından biri. Böyle bir sürece hemen adapte kolay değil. Ama çok hızlı gidiyoruz. İlçeyle kıyasladığımızda olağanüstü gidiyoruz. 31 Aralık 2019'u milat olarak koyduk. 100 günde üst yönetimi yüzde 90 oranında tamamlamış bulunuyoruz. 

DEPREM 

Deprem milli mesele. O gözle bakmak lazım. Yüzleşmemiz gereken bir konu. 

 

HAMİDİYE SUYU 

Ben inanın gördükçe gülüyorum. Sözleşmeyi iptal etti, şu kurum... Ben THY'ye binince gurur duyuyorum. Benim uçağım bizim uçağımız. Bunu ordan kaldırmanın kime faydası var? 

 

CANLI YAYIN 

 

 

07.10.2019