• 25.04.2019 Perşembe
    • USD Alış : 5.8557, USD Satış : 5.8791
    • EUR Alış : 6.5660, EUR Satış : 6.5923
    • SAR Alış : 1.5508, SAR Satış : 1.5771Trabzonspor Başkanı Usta: Trabzonspor tırmanışta

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Trabzonspor'un zirveye oynayacak bir takım olduğunu söyledi.

Düzce Trabzonsporlular Derneğince kulübün 50. yılı nedeniyle düzenlenen yemeğe katılan Usta, burada yaptığı konuşmada, Trabzonspor'un bir sevda olduğunu belirtti.

Trabzonspor'un bir yaşam biçimi olduğunu vurgulayan Usta, "Trabzonsporbizim için vazgeçilmez. O bizim için hem bir hüzün kaynağı hem de sevinç kaynağımız. Ne uzak kalabiliyoruz, ne de çok yakın olmakta mutlu olabiliyoruz. Yaklaştığımızda yanıyoruz, uzaklaştığımızda donuyoruz. Bu öyle bir sevgi ki her ne pahasına olursa olsun, kızsak da, bazen gücensek de, bazen darlansak da, bazen kırgın olsak da, kısa süre içinde bu rengin etrafında toplanmayı, nefes almayı ve kenetlenmeyi istiyor." şeklinde konuştu. 

Transfer edilecek futbolcuların takıma hemen uyum sağlayabilecek oyuncular olacağını kaydeden Usta, "Alacağımız oyuncular, fiziksel olarak hazırlar. Hem kalite hem de tecrübe olarak iyi oyuncular. Ama bu işi, vakti zamanı gelmeden, daha erken bitirmeye kalktığınızda bu işin Trabzonspor'a ağır bir bedeli olur. Onun için, sona yaklaştık, biraz daha sabır. Olacak, gelecekler, taraftarlarımız merak etmesin. Ya da merak etsinler, rahat olsunlar. Bu sene takım, geçen yıldan kesinlikle iyi olacak. Gönül rahatlığı ile seyredeceğimiz bir takımımız olacak. Zirveye oynayan bir takımımız olacak." değerlendirmesinde bulundu.

50. yılda şampiyonluk adına iddialı olacaklarını vurgulayan Usta, "Bizim vaadimiz; Trabzonspor çok iyi bir takım olacak, zirveye oynayacağız. İnşallah, 50. yılında en iyisini çıkaracak takım olacak. Ama artık zirvelerin takımı olmak istiyoruz. Trabzonsporlulara yakışan bir takım olsun istiyoruz." diye konuştu.

Muhabir: Tayyip Hoşbaş

 

30.11.-0001