• 23.05.2019 Perşembe
    • USD Alış : 6.1209, USD Satış : 6.1454
    • EUR Alış : 6.8179, EUR Satış : 6.8452
    • SAR Alış : 1.6210, SAR Satış : 1.6485Meryem Uzerli, Eşkıya'dan Yüksek Ücreti Yüzünden Ayrılmış

Güzel oyuncu Meryem Uzerli'nin reyting rekortmeni Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrılmasında ücretinin euro bazında olması etkili oldu.

 

Geçtiğimiz sezon ATV'nin fenomen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın kadrosuna dahil olan  Meryem Uzerli, bu sezon diziden ayrıldı.  Milliyet Cadde yazarı  Ali Eyüboğlu, Uzerli'nin diziden ayrılış nedenini bugünkü köşe yazısında açıkladı.

İşte Eyüboğlu'nun yazısındaki ilgili kısım;

Seyrettiğim tek dizi olan 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da Suzan-Suzi'yi oynayan  Meryem Uzerli, geçtiğimiz sezon senaryo gereği  Amerika'ya gönderilince sormuştum dönüşü olacak mı diye? O zaman aldığım yanıt, Uzerli'nin dizide oynamaktan mutlu olduğu, yeni yayın döneminde devam etmek istediği şeklindeydi.

Dizi, yaz tatilindeyken Uzerli'nin 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yeni sezonunda olmayacağı açıklanınca, bu sürpriz kararın sebebini araştırmış, ama öğrenememiştim.
Nihayet öğrendim Uzerli'nin diziden niye gittiğini!

İSTEKLER ÖRTÜŞMEDİ

Uzerli, o zaman da yazdığım gibi bu sezon da en azından yıl sonuna kadar projede olmak istedi. Ancak zamanla Uzerli'nin isteğiyle, yapımcınınki örtüşmedi.

Çünkü Uzerli'nin bölüm ücreti, euro bazında. Euro, TL karşısında ha bire değer
kazanınca şirket, yeni sezona Suzi'siz başlamaya karar verdi.

03.10.2017