• 25.04.2019 Perşembe
    • USD Alış : 5.8557, USD Satış : 5.8791
    • EUR Alış : 6.5660, EUR Satış : 6.5923
    • SAR Alış : 1.5508, SAR Satış : 1.5771Erhan Çelik Canlı Yayında TRT'den İstifa Etti

Erhan Çelik, TRT'den istifa etti. İstifaya gerekçe olarak da, eski eşi Gülben Ergen'in kendisi üzerinden TRT'ye zarar vermesini gösterdi.

Erhan Çelik, bu akşam sunduğu TRT ana haberde izleyicilerine veda ederek TRT'den ayrıldı.

Çelik, vedası sosyal medyada çok konuşulunca, twitter hesabından istifasıynın nedeniyle ilgili bir açıklama yaptı.

"KAN DEĞİŞİMİ OLARAK DA BAKABİLİRSİNİZ"

TRT 1 Ana Haber'de veda ettiğini açıklayan Çelik, "Başta Genel Müdür  İbrahim Eren olmak üzere TRT camiasına teşekkür ediyorum. Buna bir kan değişimi olarak da bakabilirsiniz. Hayırlısı olur inşallah" ifadelerini kullandı.

GEREKÇE: GÜLBEN ERGEN

Görevi bırakmasına gerekçe olarak, isim vermeden eski eşi  Gülben Ergen'i işaret eden Çelik, kendisi üzerinden TRT'ye de zarar verildiğini belirtti.

İşte  Erhan Çelik'in  Twitter hesabından yaptığı açıklama:

ERHAN ÇELİK KİMDİR?

2  Eylül 1972 tarihinde  Ankara  Polatlı'da dünyaya gelen  Erhan Çelik, Ortaokul ve liseyi  Polatlı'da tamamlar. Üniversite eğitimini işletme bölümü okuyarak tamamlayan sanatçının mesleği haber spikerliğidir.

45 yaşında olan spiker'in İlknur Türker ile olan evliliğinden Kayra Çelik isminde bir oğlu vardır. 2013 yılında İlknur Türker'den boşanır ve bir yıl sonra ünlü sanatçı  Gülben Ergen ile nikâh masasına oturur.

Erhan Çelik bu evliliği de uzun süre yürütemez ve 6 Aralık 2016 tarihinde ikili boşanır. Kariyerine 90'lı yıllarda açılan  Ankara  Polatlı kanalında başlar.  Polatlıtelevizyonunda ana haber sunan spiker, 1996 yılında TGRT  Ankara haber bürosuna geçerek burada gece muhabirliği yapar.

Reha Muhtar'ın spikerlik kariyerinde zirvede olduğu dönemde onun ekibine alınır ve artık SHOW TV  Ankara Haber bürosunda çalışmaktadır. Yaptığı bir haber yanlış yazılınca  Reha Muhtar tarafından işinden edilir. Bu arada askerliğini aradan çıkaran  Erhan Çelik 2000 yılında  Kanal 7 televizyonunda çalışmaya başlar. Bu kanalda 7 yıl boyunca '' Bu kadar Olur'' isimli reality show, ''İskele Sancak'' ve ana haber bültenlerini sunmuştur.

2013 yılında  Habertürk kanalına geçen  Erhan Çelik 2014 yılında kanalın Genel yayın yönetmenliği görevine getirilmiştir. Bu görevi yürütürken aynı zamanda Show TV haberin sorumluluğunu alan Spiker  Erhan Çelik her iki görevini de 2015 itibariyle bırakmıştır.

27 Temmuz 2016 itibariyle TRT 1 kanalının ana haberlerini sunan  Erhan Çelik 6 Ekim 2017 tarihinde TRT'den ayrıldığını açıkladı.

07.10.2017