• 27.05.2019 Pazartesi
    • USD Alış : 6.0614, USD Satış : 6.0857
    • EUR Alış : 6.7816, EUR Satış : 6.8088
    • SAR Alış : 1.6053, SAR Satış : 1.6325Aralarında Çağla Şıkel, Tamer Karadağlı gibi isimlerin bulunduğu ünlüleri hackleyen çete adliyeye gönderildi

İstanbul polisinin ünlülerin sosyal medya hesaplarını çalarak, şantajla para isteyen hacker çetesini çökertti.

Adliyeye sevk edilene çete üyelerinin, birçok ünlü ismin de yer aldığı 6 bin hesabı hacklediği ortaya çıktı. Hesapları çalınan ünlüler arasında, Çağla Şikel, Balçiçek İlter, Tamer Karadağlı ve Erdal Özyağcılar da bulunuyor. İstanbul Emniyeti'ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarını çalan bir çeteyi belirledi. Tamer Karadağlı ve bazı ünlü isimlerin şikayeti ile harekete geçen ekipler, hesaplarını çaldıkları ünlü isimlerin ifadesine başvurdu.

Çete üyelerinin hesap şifrelerini geri verme karşılığında para istedikleri bilgisine ulaşıldı. Para vermeyenlerin ise, montajlı fotoğraf paylaşma tehdidiyle şantaja maruz kaldıkları tespit edildi. Çetenin Gamze Özçelik, Balçiçek İlter, Tamer Karadağlı, Neslişah Alkoçlar, Seda Akgül gibi isimlerin hesaplarını ele geçirdikleri belirlendi. Ayrıca Erdal Özyağcılar ve Tarık Mengüç'ün hesaplarını ele geçiren çetenin 6 bin kişinin hesabını ‘hack'lediği belirtildi. Siber Polisi, o şüphelilerin yakalanması için yapılan çalışmaların ardından operasyon düzenledi. Çete üyesi oldukları iddia edilen 43 kişi gözaltına alındı. Vatan Caddesi'ndeki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 29'u bugün adliyeye gönderildi.

19.10.2017