• 21.02.2020 Cuma
    • USD Alış : 6.0781, USD Satış : 6.1025
    • EUR Alış : 6.5608, EUR Satış : 6.5870
    • SAR Alış : 1.6095, SAR Satış : 1.6368Erdoğan'dan flaş idam açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdam meclisten geçerse ben onaylarım

Cumhurbaşkanı Erdoğan Emine Bulut cinayetiyle ilgili, "Bu alçaklıktır, adiliktir. İdam söz konusu olursa meclise gelir, meclisten geçtikten sonra ise benim kararım nettir." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emine Bulut cinayeti sonrası akıllara gelen idam konusuyla ilgili konuşarak, "Parlamentodan çıkıp geldiğinde ben onaylayacağımı daha önce size söyledim zaten." dedi.

Erdoğan, Trabzon'da katıldığı açılışta, alandakilerin idamla ilgili yasanın getirilmesi için tezahüratta bulunanlara cevap verdi.

İDAM PARLAMENTODAN GEÇERSE BEN ONAYLARIM

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Tabii idam kararını Cumhurbaşkanı olarak tek başıma verme yetkim yok. Bu, parlamentodan gelecek, parlamentodan geldiği zaman benim onaylama yetkim var. Parlamentodan çıkıp geldiğinde ben onaylayacağımı daha önce size söyledim zaten. Emine Bulut hanımefendiyle ilgili olay yenilir, yutulur bir olay değildir. Bu ciddi bir vahşettir. Bu alçaklıktır, bu adiliktir. Buna ne derseniz deyin az kalır. Ben babasıyla da görüştüm. Bunu vicdanımızın da kabul etmesi mümkün değil, hukukun da bunu kabul etmesi mümkün değil."

Kaynak: habervitrini

26.08.2019