• 21.02.2020 Cuma
    • USD Alış : 6.0781, USD Satış : 6.1025
    • EUR Alış : 6.5608, EUR Satış : 6.5870
    • SAR Alış : 1.6095, SAR Satış : 1.6368AVRUPA GADİR HUM VE KARDEŞLİK KONFERANSINA KİLİTLENDİ

Bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan Gadir Hum ve Kardeşlik konferansında gözler Almanya’nın Mannheim şehrine çevriliyor.

Birbirinden değerli isimlerin konuşmacı olarak katılacağı Almanya’nın Mannheim şehrinde 8'incisi düzenlenecek olan Gadir Hum ve Kardeşlik Konferansında, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanmasının baş mimarı olarak gösterilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ da yer alacak.

Hatırlanacağı üzere Sosyal medya paylaşımları ile ilgili hakkında dava açılan Kaftancıoğlu’nun Türkiye ve Dünya kamuoyu tarafından takip edilen bir isim olması nedeniyle gözler, konuşmacı olarak katılacağı Defne Kulturverein Derneğinin 8. Gadirr Hum ve Kardeşlik Konferansına çevirildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun konuşmasında vereceği mesajlar bütün Avrupa’da merakla bekleniyor.

15 Eylül 2019 Pazar günü Almanya’nın Mannheim şehrinde düzenlenecek olan 8. Gadir Hum ve Kardeşlik Konferansına Kaftancıoğlu’nun yanı sıra EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz ile Sanatçı Nedim Yoldaş konferansta yer alacak.

Etkinliğe Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden katılım beklenirken gurbetçilerimizin konferansa her sene olduğu gibi bu senede büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Dernek başkanı Ayhan Kuzu özellikle avrupada yaşayan gurbetçilerimiz arasındaki birlik ve beraberliği sağlama azmiyle her kesimden yoğun destek alıyor. Başkan Kuzu ve yönetimi özellikle Almanya'da ses getiren etkinliklerle oldukça kabul ve takdir görüyor.

Defne Mannheim Kültür Derneği Başkanı Ayhan Kuzu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin titizlikle hazırladıkları konferans Bütün Avrupa Ülkelerinin yanı sıra Dünyanın dört bir yanında ilgiyle beklenmekte.

08.09.2019