• 04.03.2024 Pazartesi
    • USD Alış : 31.2173, USD Satış : 31.3424
    • EUR Alış : 33.7561, EUR Satış : 33.8913
    • SAR Alış : 8.2674, SAR Satış : 8.4074

 YAYIN İLKESİ VE İÇERİK POLİTİKASI 

Amaç, Vizyon ve Misyon: VTR Medya 2016’da yayına başlayan bağımsız bir internet medyasıdır. VTR Medya, yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte gelişen ve değişen dünyayı yakından takip eden, bunları yorumlayan bir yayın organı olmasının yanında, bir düşünce kuruluşu olarak da tanımlanabilir. 

Amaç: Dünyada, ülkemizde ve bölgemizde atılan adımlara dikkat çekmek, bunları sorgulamak ve olumlu şekilde kamuoyunda farkındalık yaratmak. 

Vizyon: Gelişmelere farklı pencereden bakarak, okurlarımıza sosyal sorumluluk bilincine ve muhakeme yetilerine katkıda bulunmak. 

Misyon: Dürüst, cesur, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. 

 

1.    Basın Meslek İlkeleri: VTR Medya, Türkiye’nin özgün internet yayınlarından biridir. Basın ve iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı sayarak, Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya gayret eder. VTR Medya aynı zamanda, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından oluşturulan Türkiye Gazeteciler Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ni yayınlarında gözetir. 

 

2.    İnsan Hakları Evrensel Bildirisi: VTR Medya, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ni benimsemektedir, yayınlarında da bu bildirileri göz önünde bulundurmaktadır. VTR Medya, yayınlarında; tüm insanların dil, din, ırk, mezhep, renk, cinsiyet, siyasi veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. VTR Medya, yayınladığı haber ve yazı içeriklerinde bu bildiriyi göz önüne alarak bireylere tanınan hukuki haklara saygı duymaktadır. 

 

3.    Milli Değerler: VTR Medya; Türkiye Cumhuriyeti’nin çıkarlarına ters düşmeden halkın haber alma hürriyetini engellememe ilkesiyle hareket eder ve milli değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikteki yazıları yayınlamaz. 

 

4.    Şeffaflık: VTR Medya ilkelerinden ödün vermeyen şeffaf bir yayıncılık anlayışını benimsemektedir. 

 

5.    Tarafsızlık: VTR Medya, herhangi bir çıkar grubunun, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları, kendi özgür düşünceleridir; bu görüşlerden ötürü VTR Medya sorumlu değildir. 

 

6.     İfade Özgürlüğü: VTR Medya, ifade özgürlüğünü kanunlarımızdaki ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki ilgili hükümler ışığında değerlendirir, bunu benimser, destekler ve teşvik eder. 

 

7.     Güvenirlilik: VTR Medya, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu elinden geldiğince kontrol eder. Fakat site içerisindeki bilgilerin bazılarında editörlerin, yazarların veya Yazı İşleri’nin gözden kaçırdığı yanlış ya da eksik bölümler olabilir. Böyle durumlarda Yazı İşleri’ne düzeltme uyarısı geldiğinde gerekli güncellemeler yapılmaktadır ve site içerisinde bu düzeltmeler belirtilmektedir. 

 

8.     Gizlilik: VTR Medya okuyucularından aldığı e-posta, isim/soy isim, bilgi/öneri/ istek mesaj bilgilerini birey veya kurumlarla paylaşılmaz, bunları yayınlamaz. VTR Medya, kişisel verilerin korunmasına özen gösterir ve ilgili mevzuatlara uygun olarak hareket eder. 

 

9.     Telif ve Kopyalama Hakkı: Tüm yayın hakları VTR Medya’ya aittir, içeriklerin kopyalanıp paylaşılması için atıf yapılması yasal zorunluluktur. 

 

10.   Sorumluluğun Reddi: VTR Medya’daki köşe yazısı niteliğinde fikir beyan eden yazılardan ve yazı altı yorumları ile sitedeki her türlü yorum ve paylaşımdan Yazı İşleri Müdürü ve/veya Yayıncılar sorumlu değildir. Köşe yazılarındaki fikirler, yazarların kendi kişisel düşünceleri olduğu için yasal sorumluluk ilgili yazarlara aittir. Aynı şekilde paylaşılan her türlü yorumda yasal sorumluluk, yorumu yazan kişiye aittir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını ihlal edebilecek nitelikte olan yazı ve paylaşımlara izin verilmez. Editörlerin gözünden kaçan içerikler olduğunda derhal yayından kaldırılır.